Czym jest Wirtualny Fax ?

Wirtualny Fax to usługa wysyłania i odbioru wiadomości faksowych poprzez pocztę elektroniczną (e-mail), bez potrzeby kupowania tradycyjnego urządzenia do faksowania, dbania o jego sprawną pracę, zaopatrzenie w toner, papier, itp. Wirtualny Fax funkcjonuje identycznie jak przesyłanie i odbieranie plików graficznych (np. zdjęć) w załącznikach poczty elektronicznej. Format pliku to uniwersalny PDF, co gwarantuje identyczny wygląd na każdym sprzęcie oraz zgodność z różnymi systemami operacyjnymi i komputerami.

Fax internetowy dla firm

Wirtualny Fax to usługa adresowana dla każdej firmy, instytucji czy urzędu, które mają potrzebę korzystania z faksu albo wymaga tego profil ich działalności. Nasza oferta skierowana jest zarówno do podmiotów posiadających własny numer faksowy, jak również dla dopiero zamierzających go uruchomić. 

Jak to działa ?

W pierwszej kolejności należy ustalić numer faksu: nowi Klienci otrzymują numer faksu z wybranej strefy numeracyjnej a Klienci innych operatorów mogą przenieść posiadany numer faksu do sieci ModesCom.

Osoba wysyłająca faks na numer należący do Klienta ModesCom wybiera numer i po otrzymaniu sygnału faksu, wysyła  dokument, który trafia bezpośrednio na skrzynkę e-mail Klienta  ModesCom w postaci pliku .pdf

Aby wysłać faks pod dowolny numer należy najpierw zeskanować wysyłany dokument i zapisać go w postaci pliku 
w formacie .pdf, po czym w programie pocztowym wpisać numer faksu odbiorcy w temacie wiadomości, dołączyć zapisany dokument i wysłać wiadomość; odbiorca odbierze faks na swoim urządzeniu niezależnie od tego czy jest to tradycyjne urządzenie faksowe czy faks wirtualny.

Na adres e-mailowy nadawcy każdorazowo przychodzi komunikat zwrotny, informujący o powodzeniu lub przyczynie nieudanej transmisji

Funkcjonalności podstawowe

 • odbieranie i wysyłanie wiadomości tekstowych i graficznych w międzynarodowym standardzie T.38

 • możliwość korzystania z jednego numeru faksu nawet przez wielu użytkowników równocześnie (autoryzacja do 10 adresów e-mail lub całych domen pocztowych, np. @modescom.pl). Przesłany do Twojej firmy ważny dokument zostanie odebrany i przeczytany natychmiast

 • możliwość wyboru numeru telefonicznego z dowolnej strefy numeracyjnej w Polsce lub zachowanie już posiadanego numeru

 • równoczesne wysyłanie tej samej wiadomości nawet do pięciu odbiorców

 • automatyczne powtarzanie nadawania w przypadku błędów lub niedostępności odbiorcy

Korzyści

 • automatyczne powtarzanie nadawania w przypadku błędów lub niedostępności odbiorcy

 • brak konieczności kupowania tradycyjnego urządzenia do faksowania, dbania o jego sprawną pracę, zaopatrzenia w toner, papier, itp.

 • brak konieczności kupowania tradycyjnego urządzenia do faksowania, dbania o jego sprawną pracę, zaopatrzenia w toner, papier, itp.

 • dostęp do wszystkich faksów poprzez skrzynkę pocztową

 • brak konieczności konfigurowania sprzętu czy instalacji jakiegokolwiek oprogramowania poza standardowym, zainstalowanym razem z systemem operacyjnym na komputerze użytkownika

 • usługa dostępna 24/7, bez limitu wiadomości wysyłanych i odbieranych